آند دستبندی آلومینیوم

دسته بندی : آند فداشونده
آند دستبندی آلومینیوم

آندهای دستبندی فداشونده بصورت رایج از آلیاژهای آلومینیوم ساخته می‎شود که تصمیم‌گیری در این مورد وابسته به الزامات طراحی می‌باشد...

آند دستبندی آلومینیوم :

آندهای دستبندی فداشونده بصورت رایج از آلیاژهای آلومینیوم ساخته می‎شود که تصمیم‌گیری در این مورد وابسته به الزامات طراحی می‌باشد.  هزینه ساخت این آندها مقرون به صرفه بوده و برای حفاظت کاتدی خطوط لوله انتقال میعانات گازی، مدفون در خاک و حتی مغروق در آب بسیار قابل اعتماد است. آندهای دستبندی در مکانهای ویژه تعیین شده توسط طراحی سیستم حفاظت کاتدیک مانت می‌شود و بصورت الکتریکی به خط لوله از طریق کابلهای مسی ویژه متصل می‌شود. جالب توجه است که اصلی‌ترین عامل مقابله با عوامل خوردگی خط لوله در غیاب سیستم حفاظت کاتدی، حضور پوشش ضد خوردگی است. آندهای دستبندی برای محافظت از خط لوله طراحی شده‌اند که در آن ممکن است هرگونه تخلخل ، حفره یا سایر خرابی‌های پوشش در حین نصب یا در طول عمر کار خط لوله رخ دهد. شکل زیر نحوه اتصال آند دستبندی آلومینیومی را به یک خط لوله انتقال میعانات گازی نشان می‌دهد.

شرکت برناگداز موفق به بومی سازی و تولید انبوه آندهای آلومینیوم دست بندی مورد استفاده در خط لوله فولادی 32 اینچی مورد استفاده در نیروگاه برق کیش شده است. این خط لوله با طول 35 کیلومتر، انتقال گاز از کیش به بخش گرزه را واقع در بندرعباس تامین می‌کند. این مجموعه توانسته است با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص، بخشی از نیروگاه برق کیش را جهت تسهیل تأمین برق و گاز منطقه گرزه احیا نماید. از جمله مزایا و موفقیتهای حاصل شده در این پروژه تحت کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس به شرح ذیل است:

آند دسته بندی فداشونده

صرفه جویی ارزی در شرایط تحریم

آند دسته بندی فداشونده

بهبود شرایط زیست محیطی

آند دسته بندی فداشونده

بومی سازی دانش و بکارگیری نیروی داخلی

آند دسته بندی فداشونده

کاهش واردات آند آلومینیوم برسلتی از کشورهایی نظیر چین و امارات

آند دسته بندی فداشونده

طراحی و ساخت تکنولوژی قالب جهت ریخته‌گری با بالاترین دقت ابعادی و کمترین عیوب متالورژیکی

بعضی از مراحل ساخت این آند در خط تولید آندهای حفاظت کاتدیک برناگداز در ذیل رویت می‌شود. همچنین، این محصول طی بازدید نهایی کارشناسان کنترل کیفی و بازرسین فنی – مهندسی شرکت تأسیسات دریایی ایران (IOEC) و نفت فلات قاره به منظور تحویل به نیروگاه برق کیش موفق به اخذ تأییدیه‌های مربوطه شد.

آند فداشونده
آند آلومینیوم دستبندی
آند دستبندی آلومینیوم

آندهای دستبندی فداشونده بصورت رایج از آلیاژهای آلومینیوم ساخته می‎شود